هواکش های محوری کانالی DUCT TYPE

هواکش های آکسیال کانالی شرکت فارس فن (هواکش کانالی یا فن آکسیال کانالی) دسته دیگری از هواکش های آکسیال می باشند. این نوع هواکش های آکسیال جهت تهویه از طریق اتصال به کانال در ساختمان های اداری و تجاری، صنایع نفت و گاز، کارخانه جات و کارگاه های صنعتی و غیره بکار می روند.

هواکش های آکسیال کانالی هم قابل نصب به صورت اینلاین و هم در ابتدا و انتهای کانال های تهویه هستند. البته لازم به ذکر است که این هواکش ها نیز مانند هواکش های آکسیال دیواری توانایی تامین افت فشار در مسیر های طولانی و دارای انشعابات متعدد را نداشته و بهتر است از هواکش های سانتریفوژ برای تهویه مناسب استفاده گردد. هواکش های آکسیال کانالی هم بعنوان دمنده و هم بعنوان مکنده بکار می روند.

همچنین امکان استفاده از این هواکش ها برای محیط های انفجاری، محیط های دارای حرارت و رطوبت بالا و خورندگی زیاد با اعمال شرایط ویژه ساختاری و فنی بر روی آن ها مقدور می باشد. پروانه بکار رفته در این نوع هواکش ها از نوع زیمنسی، مولتی فن، مولتی وینگ و اینولا و از جنس آلومینیوم ریخته گری شد، پلی آمید و پی وی سی می باشد.

 

مشخصات فنی و ساختاری هواکش های آکسیال

  •  پروانه : در چهار مدل مختلف و در سایز های مختلف از قطر ۲۵۰ الی ۱۰۰۰ میلیمتر و دارای بالانس کامل دینامیکی و استاتیکی
  • دبی(ظرفیت هوادهی) : از ۱۰۰ تا ۵۰۰۰۰ متر مکعب بر ساعت با توجه به سایز هواکش
  • فشار استاتیک : از ۵ الی ۲۵۰ پاسکال با توجه به سایز هواکش
  • جنس هواکش : جنس ورق بکار رفته در این هواکش ها از ورق فولادی (st-37)، ورق گالوانیزه، ورق استنلس استیل و ورق های مقاوم در برابر سایش و هواخوردگی.
  • الکتروموتور : الکتروموتور های بکار رفته در هواکش های آکسال کانالی تولیدی شرکت فارس فن از نوع صنعتی و دارای کلاس حرارتی F و کلاس محافظتی IP 54 می باشد در صورت درخواست مشتریان محترم انواع الکتروموتورهای معتبر اروپایی نیز قابل نصب بر روی این هواکش ها می باشد.
  • سیستم انتقال قدرت : سیستم انتقال قدرت  در هواکش های آکسیال کانالی تولیدی شرکت فارس فن به دو صورت اتصال مستقیم و اتصال تسمه پولی می باشد که با توجه به شرایط مشتریان محترم از طرف این شرکت انتخاب می شود.

 

جدول اندازه های هواکش های محوری کانالی (آکسیال کانالی مدل DUCT TYPE)

E(mm) D(mm) C(mm) B(mm) A(mm) Model
۳۵۰ ۶ ۲۵ ۳۱۰ ۳۶۰ DUCT 300
۳۵۰ ۶ ۲۵ ۳۶۰ ۴۱۰ DUCT 350
۳۵۰ ۸ ۲۵ ۴۱۰ ۴۶۰ DUCT 400
۴۰۰ ۸ ۵۰ ۴۶۰ ۵۶۰ DUCT 450
۴۵۰ ۸ ۵۰ ۵۱۰ ۶۱۰ DUCT 500
۵۰۰ ۸ ۵۰ ۵۶۰ ۶۶۰ DUCT 550
۵۵۰ ۱۰ ۵۰ ۶۱۰ ۷۱۰ DUCT 600
۵۵۰ ۱۰ ۵۰ ۷۱۰ ۸۱۰ DUCT 700
۶۰۰ ۱۰ ۵۰ ۸۱۰ ۹۱۰ DUCT 800
۶۵۰ ۱۰ ۵۰ ۱۰۱۰ ۱۱۱۰ DUCT 999