شرکت فارس فن تولید کننده اگزاست فن های یوتیلیتی و کوبل مستقیم

شرکت فارس فن 

فن سانتریفیوژ شرکت طاها فن بر اساس شکل طراحی پروانه، به شش دسته تقسیم می شوند:

۱- فن های سانتریفیوژ با پروانه ایرفویل (Airfoil)

۲-  فن های سانتریفیوژ با پروانه انحنا به عقب (Backward-curved )

۳- فن های سانتریفیوژ با پروانه مایل به عقب (Backwards inclined )

۴- فن های سانتریفیوژ با پروانه شعاعی در راس (Radial-tip)

۵- فن های سانتریفیوژ با پروانه انحنا به جلو (Forward-curved)

۶- فن های سانتریفیوژ با پروانه شعاعی (Radial blade)

۱ – فن های سانتریفیوژ با پروانه ایرفویل (Airfoil)

فن های سانتریفیوژ با پروانه ایرفویل به دلیل ایجاد جریان هوای یکنواخت تر، بهترین راندمان کاری و کمترین تولید صدا را در بین انواع فن های سانتریفیوژ دارند. بازده این نوع از فن ها تا ۹۲ درصد میرسد، به علاوه مقاومت ساختاری بالایی دارند و می توانند در سرعت های بالا بچرخند و فشار استاتیکی در حدود ۷۵۰۰ پاسکال تولید کنند. این فن ها برای عملکرد در هوا و گازهای تمیز در تهویه عمومی استفاده می شوند. این نوع از فن ها فاقد دامنه از کار افتادگی در منحنی عملکردشان هستند و می توان آن ها را برای سیستم هایی که مقاومت آن ها تغییر می کنند استفاده کرد. هزینه ساخت این فن ها به دلیل شکل خاص پروانه کمی بیشتر می باشد.

۲ – فن های سانتریفیوژ با پروانه بکوارد (Backward-curved)

فن های سانتریفیوژ با پروانه بکوارد (پره های انحنا رو به عقب) مشابه فن های با پروانه ایرفویل بوده راندمان آن ها کمی پایین تر است (در حدود ۸۵ درصد). این فن ها می توانند گازهایی که دارای این ذرات هستند را انتقال دهند. مزیت این نوع از فن ها این است که در صورت قرار دادن فشارهای استاتیک بالاتر در مقابل این فن ها، صرف نظر از مقدار جریان هوا، به موتور این فن ها فشار وارد نمی شود و به اصطلاح این فن ها بدون اضافه بار می باشند.

۳ – فن های سانتریفیوژ با پروانه مایل به عقب (Backward-inclined)

فن های سانتریفیوژ با پروانه های مایل به عقب از لحاظ ساخت ساده هستند و مقاومت مکانیکی ضعیف تری در مقایسه با پروانه های انحنا به عقب دارند. راندمان آن ها در حدود ۷۸ درصد است. این فن ها نیز بدون اضافه بار می باشند.

۴ – فن های سانتریفیوژ با پروانه شعاعی در راس (Radial-tip)

این فن ها فشار استاتیک بالایی تولید می کنند و حجم هوای کمتری را نسبت به فن های دیگر انتقال می دهند. این فن ها در اندازه های بزرگ برای عمل تخلیه هوا، در کاربردهای صنعتی مرتبط با گازهای داغ و در ترکیب با فیلترهای تصفیه هوا استفاده می شوند. شکل این پروانه ها باعث می شود پروانه خود به خود تمیز شود و از تجمع مواد روی پروانه که باعث از بین رفتن بالانس پروانه می شود جلوگیری می کند، این ویژگی در انتقال در انتقال هوای غبار آلود و مواد گرانولی دارای اهمیت می باشد. روکش های پوششی تجدید شونده روی سطح فشار پروانه ها و آسترهای هاوزینگ (حلزونی فن) قابل تعویض، در اغلب موارد فراهم می شود. این نوع از دمنده ها در سیستم هایی با مقاومت های متغیر و در سیستم های موازی می توانند بکار روند. حداکثر بازده این فن ها در حدود ۷۰ درصد است.

۵- فن های سانتریفیوژ با پروانه فوروارد (Forward-curved)

فن های سانتریفیوژ با پروانه های انحنا رو به جلو در مقایسه با پروانه های انحنا رو به عقب فشار بیشتری را تولید می کنند راندمان پایین تری دارند. این فن ها اغلب برای تهویه، سیرکولاسیون کوره ها و دیگر تجهیزات که در آن ها سرعت کم برای جلوگیری از لرزش مطلوب است در اندازه های کوچک و متوسط ساخته می شوند. این فن ها را معمولا در هوا یا گاز تمیز استفاده می نمایند زیرا در غیر این صورت این نوع از پروانه ها بعد از مدتی آلوده شده و ممکن است پروانه از حالت بالانس خارج شود. حداکثر بازده این فن ها در ۶۵ درصد می باشد. این فن ها به فن های با پروانه کولری نیز معروفند و دارای اضافه بار می باشند.

0
وسعت کارگاه
0
کارمندان
0
تقدیر نامه ها

شرکت فارس فن

شرکت فارس فن تولید کننده انواع هواکشهای صنعتی اعم از اگزاست فن گریبکس مستقیم و یوتیلیتی.دستگاههای feresh ir با پروانه های backward و forward و انواع هواکشهای مرغداری و گلخانه ای .انتقال مواد.رادیال و اکسیال.پمپ اب.دم کوره.دمپر.انواع پروانه.رطوبت ساز.هواکش سقفی(قارچی) .هوا ساز.دمنده و مکنده.سیکلون.هواکش های معکوس سرد خانه ای.هواکشهای مکانیکی(بادی) .پمپ کولر .کامپیوتری(تابلویی) تکفاز و سه فاز AC و DC .